Utifrån dagens presskonferens tillåts endast 50 personer komma till kyrkan på söndag. Lite spännande vore det att släppa in 51 och se vad som händer. Då åker prästen i fängelse och kan skriva den där boken han tänkt. Arbetstitel: Första Coronabrevet 😀. Allvarligt: Vi respekterar, följer och stöder naturligtvis solidariskt regeringens och folkhälsomyndighetens nya reglar. Ja, du är välkommen. men vi stänger varsamt men bestämt dörren när vi fyllt den tillåtna kvoten. Alla ni övriga är välkomna att följa med på webben. Vi streamar gudstjänsten på vår Facebooksida.

 

https://m.facebook.com/ojersjokyrkan/?tsid=0.42079197986880756&source=result

 

Sprid det till dem du tycker ska se vår gudstjänst. Var välsignad/prästen

Gudstjänst 29/3

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *